Tokius gardžius plėšytos mėsos patiekalus kaip plėšyta kiauliena ar plėšyta jautiena paruošti lengva dėl minkštos mėsos. Barbekiu plėšyta kiauliena yra tikra klasika, kurią galima patobulinti ant Big Green Egg kamado. Kai įgusite, galėsite imtis gaminti plėšytą jautieną, plėšytą vištieną, plėšytą lašišą ir plėšytą duonvaisį.
Plėšyta kiauliena, tradicinė versija
Ši autentiška amerikiečių kepsnių klasika dažniausiai gaminama su kiaulienos sprandine arba kiaulės mente be kaulų. Jungtinėse Valstijose dažniausiai naudojami „Boston Butt” mėsos gabalai – dviejų rūšių kiaulienos mentės ir kaklas. Ir pas mus randame vis dažniau su šiomis išpjovomis gamintos plėšytos kiaulienos. Dėl riebumo ir mėsos struktūros visos šios kiaulienos dalys puikiai tinka plėšytai kiaulienai. Gerai iškepę mėsą užtikrinsite jos raumenų skaidulų suminkštėjimą ir tuomet galėsite ją lengvai suplėšyti.
Plėšytos kiaulienos paruošimas yra gana įprastas, tačiau yra daug skirtingų būdų paruošti skirtingas jos variacijas. Pavyzdžiui, jei jūs ar jūsų svečiai nėra dūminių skonių mėgėjai, galite rūkymą tiesiog praleisti. Tokiu būdu plėšytos kiaulienos dūmo skonis nebus toks stiprus. Arba, pavyzdžiui, kad gautumėte sultingesnį rezultatą, prieš padėdami mėsą ant Big Green Egg, ją įdėkite į sūrymą 24 valandoms. Tokiu atveju naudokite druskos neturinčius įtrynimo prieskonius, nes jos pakaks sūryme. Plėšyta kiauliena dažnai patiekiama su kopūstų salotomis. Jei esate tikras mėsėdis, tai plėšyta kiauliena su baltųjų kopūstų salotomis yra vienas gardžiausių patiekalų, kurį privalote išbandyti. O jei liko likučių, galite likusią plėšytą kiaulieną sunaudoti naminių kroketų įdarui.
Plėšyta jautiena, būtinai išbandykite
Kalbėdami apie troškintą mėsą, pirmiausia turbūt pagalvojame apie tradicinę lėtai keptą jautieną ar skanų troškinį. Žinoma, juos galite gaminti ir ant Big Green Egg grotelių, tačiau šiandien troškintą mėsą naudojame plėšytos jautienos paruošimui.
Šiam lėtam ruošimo būdui ant žemos ugnies galite naudoti jautienos sprandinę arba mentės išpjovą. Šonkauliai taip pat dažnai naudojami šiam patiekalui paruošti, tačiau jie mums nėra labai įdomūs, nes yra daug brangesni.
Plėšytai jautienai visuomet rinkitės mėsą iš grūdais šertų galvijų. Šios mėsos riebalų marmuringumas yra didesnis nei žolėmis šeriamų galvijų, todėl jūsų patiekalai bus labai minkšti ir tirpstantys burnoje. Jei norite jautieną patiekti kitais būdais, leiskite mėsai atvėsti neplėšydami. Tada mėsą supjaustykite mažais kubeliais ir kepkite keptuvėje 190 ° C temperatūroje su smulkintu česnaku, „Sambal” ir sojos padažais tol, kol mėsa karamelizuosis.
Tokiu būdu mėsos gabalėlio vidus tampa ypač minkštas, o išorė išlieka kietesnė. Pabarstykite kubelius plonai supjaustytais svogūnų laiškais ir paruošite įdomų bei gardų užkandį.
Plėšyta vištiena, visų mėgstamiausia
Plėšytos vištienos su keptomis bulvėmis recepte svarbi technika yra sultingos odelės nulupimas nuo iškepusios vištos dar prieš ją suplėšant. Žinoma, oda jokiu būdu neišmetama – supjaustykite ją mažais gabalėliais ir įmaišykite į susmulkintą vištieną, taip gausite labai skanų rezultatą, kuris patiks visiems.
Kepdami vištieną taip pat galite naudoti vertikalų keraminį paukštienos laikiklį arba sulankstomą vištienos laikiklį. Įdėjus šiuos priedus į keptuvę kartu su bulvėmis ir svogūnais, sultys lašės į indą ir suteiks bulvėms nepamirštamą nuostabų skonį. Patiekite su plėšyta vištiena arba įpilkite šaukštą majonezo, ir turėsite puikių bulvių salotų. Jei su savo plėšyta vištiena norite patiekti ko nors kito, išbandykite šį aštrų obuolių kompotą – gausite šaunų derinį.
Jei po pietų ar vakarienės liko likučių, jais užpildykite bandeles, plėšyta vištiena tiesiog pakeisdami kapotą mėsą šiame bandelių su dešrelėmis recepte. Arba iš anksto pagaminkite šiek tiek daugiau plėšytos vištienos, nes kai taip skanu, likučių gali ir nelikti.
Plėšyta lašiša: rūkytos lašišos variacija
Planuojate pasigaminti rūkytos lašišos, bet norite išbandyti įdomesnį variantą? Plėšyta lašiša yra ne tik skani, bet ir labai greitai paruošiama – medžio lentelės kepimui 30 min. mirkymas vandenyje užtrunka ilgiau nei pats gaminimas. Gaminant plėšytą lašišą su saldžiarūgštėmis daržovėmis, jas galima paruošti iš vakaro. Kai užsigeisite paįvairinimo, lašišą marinuokite burokėlių sultyse, o ne recepte esančiame “picallili” padaže. Arba vietoj lašišos naudokite skumbrę ar rajos sparną. Skumbrė labai nuostabiai plėšosi, o rajos sparno struktūra smulki ir gyslota. Kepant šias žuvis, jų vidinė temperatūra turėtų būti aukštesnė nei lašišos – apie 65 ° C. Atkreipkite dėmesį į temperatūrą ir laiką, kad žuvis neperkeptų. Gaminant mėsą galite šiek tiek labiau atsipalaiduoti, tačiau žuvis perdžiūva labai greitai. Pageidaujamą žuvies vidaus temperatūrą visuomet pasiekite iš lėto, taip išsaugodami jos sultingumą ir minkštumą. Plėšytą lašišą geriausia serviruoti vos šiltą arba kambario temperatūros. Jei norite paruošti pilną patiekalą ir patiekti sočius pietus – iš anksto išsikepkite šių gardžių brioche bandelių.
Plėšytas duonvaisis, veganiškas variantas
Duonvaisis yra idealus mėsos pakaitalas ir puikus ingredientas, kai norite savo Big Green Egg pagaminti gardų veganišką patiekalą sau ir savo draugams. Šis vaisius yra sveikas ir maistingas, o dėl ypatingos struktūros ir dėl to, kad minkštimas gerai sugeria kitų ingredientų skonį, jis yra puikus pagrindas plėšytam duonvaisiui pitos duonelėje. Geriausiam rezultatui rekomenduojame naudoti prinokusį ir šviežią duonmedžio vaisių, bet galite rinktis ir neprinokusius arba konservuotus vaisius. Šviežias, geltonas duonmedžio vaisius yra saldus ir sultingas, o jo paruošimo laikas yra trumpesnis nei kitų variantų.
Konservuoti duonvaisiai prieš gaminant visada turi būti nuplaunami. Jie laikomi sūriame vandenyje, o tai gali suteikti šalutinį nemalonų skonį. Jei pasirinkote naudoti šviežią duonvaisį, prieš kepdami nulupkite minkštimą nuo odos taip kartu ir jį suplėšydami. Nepamirškite išmesti ir membranas – jos yra netinkamos naudoti. Iš tiesų, vos apie 30% duonmedžio vaisiaus yra valgoma.
© Big Green Egg Europe, www.biggreenegg.eu